Кошик
1313 відгуків
VipMart.com.ua: все для сонячних станцій — інтернет-магазин
0 (800) 33-07-12

Контролери заряду MPPT

Детальніше про контролери заряду MPPT

MPPT контролери є найбільш ефективним за таких умов:

  1. Зима та/або хмарні або туманні дні - коли додаткова потужність необхідна найбільше. Максимальна силова точка відстеження може постійно змінюватися для отримання максимальної потужності заряду батареї.
  2. Холодна погода - сонячні батареї працюють краще за низьких температур, але без MPPT ви втрачаєте більшу частину цієї переваги, коли сонячний годинник мінімальний.
  3. Низький заряд батареї - що нижчий стан заряду батареї, то більше контролер MPPT вкладає у них.
  4. Довгі дроти. При зарядці акумулятора 12 вольт і відстані 30 метрів до панелі падіння напруги та втрати потужності можуть бути значними, якщо ви використовуєте дуже великий провід. Це може бути дуже дорогим. Але якщо у вас є чотири 12 вольт панелей, з'єднаних послідовно на 48 вольт, втрати потужності значно менші, і контролер буде конвертувати високу напругу до 12 вольт на батарею. Це також означає, що якщо у вас висока напруга на панелях досягнута послідовним підключенням, Ви можете використовувати набагато менше дротів.

Як МРРТ працює? В основі контролера MPPT лежить DC\DC перетворювач. Він приймає вхідну напругу постійного струму від сонячних панелей, змінять його на високочастотну змінну, і перетворює його назад в іншу постійну напругу і струм точно збігаються з панелями батарей. MPPT контролери працюють зазвичай на дуже високих частотах, як правило, в 20-80 кГц. Перевага високочастотних ланцюгів у цьому, що можуть бути розроблені з дуже високої ефективністю трансформації (перетворення) на дрібних деталях. Конструкція високочастотних ланцюгів може бути дуже складною через проблеми частин схеми "ефірного мовлення". Тому шумоізоляція та придушення перешкод стає дуже важливим.

Є кілька нецифрових (тобто лінійних аналогових) контролерів заряду MPPT. Це набагато простіше та дешевше, ніж цифрові. Вони ефективніші за звичайні (максимум на 10%), але їх ефективність короткочасно може падати. Наприклад, якщо пройде хмара над панеллю.

Висновок: Використання МРРТ контролерів дає можливість повніше використовувати потенціал сонячних батарей і як наслідок знімати на 15-45% більше електроенергії в порівнянні з іншими контролерами!

Детальніше про відмінність контролерів MPPT від звичайних читайте в нашій статті У чому відмінність MPPT контролерів заряду? (vipmart.com.ua/a134287-chem-otlichie-mppt.html) 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner