Кошик
1313 відгуків
VipMart.com.ua: все для сонячних станцій — інтернет-магазин
0 (800) 33-07-12

Літій залізо фосфатні акумулятори (LiFePo4)

Акумулятори літій-железофосфатные LiFePo4

Першим і основним виробником літій-железофосфатного акумулятора є американська компанія A123 Systems. У Китаї на даний момент розташовані основні заводи по виробництву LiFePo4 акумулятори, включаючи таких гігантів, як A123System і BMI. 

  LiFePo4 є найсучаснішим типом акумулятора, до переваг якого можна віднести великий термін життя (кількість циклів зазвичай більше 4000 циклів з втратою ємності 20%), рекордно швидка зарядка - всього за 12 хвилин, великі розрядні струми (12С), термостабільність, стійкість до вибухів. З недоліків обов'язкове використання BMS-балансировщиков.

BMS - Battery Manage System являє собою електронний пристрій для контролю за станом батареї. В правильних BMS реалізовані такі функції: захист від перезаряду, захист від перерозряду, балансування , захист від короткого замикання, захист від тривалого перевищення розрядного струму. Без BMS деякі клітинки будуть не дозаряжены, а деякі перезаряджені.

Основні параметри LiFePo4 акумуляторів:

  • Напруга повністю зарядженого акумулятора 3.65 Ст. Завдяки цій особливості даний тип акумуляторів порівняно несильно боїться перезаряду (наприклад, акумулятори на основі кобальтата літію Li-Ion, Li-Pol при перезаряді можуть зайнятися або вибухнути), але все ж виробники не рекомендують заряд вище 3.9 і тільки декілька одиничних зарядів до 4.2 за весь термін експлуатації.
  • Напруга повністю розрядженого акумулятора 2.0-2.5 (на останні припадає всього 0.5 В кілька відсотків всієї ємності)
  • Емкость однієї комірки від 0 до 240Ач (на 2014 рік)
  • Кількість циклів 2000...5000 без значної втрати ємності (на 2014 рік)
  • Струм заряду 0.5 С до 6С
  • Струм розряду 0.5 С до 6С

Висновок:  LiFePo4 акумулятори при початкових вкладеннях є одним з найдорожчих типів акумуляторів, але в перспективі з розрахунку витрат на 4 роки і більше є найвигіднішим акумулятором, враховуючи всі його переваги.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner