Кошик
1313 відгуків
VipMart.com.ua: все для сонячних станцій — інтернет-магазин
0 (800) 33-07-12

Види сонячних батарей

Види сонячних батарей

Види сонячних батарей

В даний момент на ринку переважають три основних види сонячних батарей: монокристалічні, тонкоплівкові і полікристалічні сонячні панелі.

Монокристалічні батареї відносяться до найбільш популярним видом сонячних батарей серед покупців. Батареї такого типу складаються з силіконових комірок, причому цих осередків дуже багато. Силіконові осередку при попаданні на поверхню сонячних променів перетворюють їх в електроенергію за рахунок фотоелектричного ефекту. Оптимальна кількість комірок в монокристалічних батареях – 36. Це позитивно позначається на вироблення електричної енергії. Батареї цього типу відрізняються компактним розміром і легкістю. Дані панелі можуть трохи згинатися. Така властивість використовують для монтажу установок на нерівних поверхнях, на яких складно досягти правильного кута нахилу.

Установки з монокристалів мають міцний і надійний склопластиковий корпус. Він не пропускає вологу всередину установки, може бути використаний на кораблях під час довгострокових плавань. У теж час сонячні батареї не мають рухомих елементів, що робить їх більш надійними і довговічними. Ці батареї можна застосовувати для зарядки акумуляторів, забезпечення харчування бортового обладнання на кораблях далекого плавання, електроживлення насосів для саду, освітлення присадибних ділянок, живлення засобів зв'язку, сигналізації і т. д. Даний вид сонячних батарей при ясному небі, середній температурі повітря 25°С і напрямку панелей прямо на сонце досягається максимальна потужність. Навіть невелика хмарність сильно знижує потужність установки (на 70%), а сильна хмарність практично блокує її роботу (на 90%). Діапазон робочих температур для отримання оптимальної потужності коливається від 15 до 25 °С. В наших широтах кількість сонячної енергії змінюється в залежності від сезону. Щоб постійно не змінювати напрямок панелей, рекомендують встановлювати їх у напрямку до екватора з відхиленням, що дорівнює широті місцевості.

 Тонкопленочные батареи – наиболее дешевый вариант из всех видов солнечных батарей. Этот фактор отражается на спросе данного вида у потребителей. Они открывают безграничные возможности для желающих вложить свои средства в производство электроэнергии. Особенности данных панелей позволяют устанавливать их в любое удобное клиенту место (крыша, стена здания, земельный участок). Для этих батарей, в отличии от предыдущего вида, не нужны прямые солнечные лучи. По мощности они гораздо удобнее, чем другие типы батарей, так как потери мощности при пасмурной погоде составляют от 10 до 15%. Тонка плівка, якою покрита поверхня, для нашої місцевості є набагато більш зручним матеріалом, ніж монокристали, так як вона відмінно працює в умовах запиленості. Єдиним мінусом цих установок є потреба у великій площі, найчастіше в 2.5 рази більше. Ніж для попереднього виду. В основному їх застосовують для побутових потреб, а використовують для великих систем електропостачання.

Ще однією альтернативою монокристалічним панелей є полікристалічні сонячні батареї. Для цих видів сонячних батарей застосовується вигідніший вартості полікристалічний кремній яскраво синього кольору. Такі батареї застосовують для освітлення парків, дворів, вулиць, шосе, для електропостачання приватних будинків і дач, лікарень, шкіл, кафе, засобів зв'язку, обладнання для охорони здоров'я, для електропостачання нафтопроводів і газопроводів, для зарядки акумуляторів побутової техніки (мобільних телефонів, ноутбуків і т. д.)

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner