Кошик
1313 відгуків
VipMart.com.ua: все для сонячних станцій — інтернет-магазин
0 (800) 33-07-12

Яка ємність акумулятора Вам потрібна?

Яка ємність акумулятора Вам потрібна?

При розрахунку системи автономного електропостачання дуже важливо правильно вибрати ємність акумуляторної батареї. Фахівці компанії «Ваш Сонячний Дім» допоможуть Вам правильно розрахувати необхідну ємність АБ для вашої енергосистеми.

Для попереднього розрахунку Ви можете керуватися такими простими правилами.
ємність, яку повинна видавати АБ, розраховується виходячи з кількості електроенергії Вт*год, що споживається від АБ в режимі розряду.

Значення кількості електроенергії розраховується виходячи з даних вашої навантаження та режимів її роботи (тобто коли і скільки буде працювати навантаження даної потужності протягом певного періоду часу, наприклад дня або тижня). Це кількість електроенергії потрібно поділити на напругу акумуляторної батареї (12, 24 або 48 В) для отримання значення необхідної споживаної ємності.


Номінальна ємність АБ (тобто та, яка вказується в специфікації або назві АБ), буде залежати від ряду факторів, таких як допустима глибина розряду, температура навколишнього середовища, тип АБ і т. д. Значення, отримане в першому пункті, потрібно буде помножити на коефіцієнти, що враховують ці умови роботи.


В загальному випадку потрібно керуватися наступними параметрами: допустима глибина розряду не повинна перевищувати 30-40% для герметичних необслуговуваних батарей, і не більше 20% для стартерних батарей. При циклічних режимах роботи акумулятора потрібно застосовувати гелеві акумулятори або спеціальні акумулятори з рідким електролітом. При буферному режимі роботи (тобто якщо основний час акумулятори знаходяться в зарядженому стані і іноді, при пропажі електричної мережі, віддають свою енергію) можна застосовувати AGM акумулятори і навіть хороші автомобільні.

Необхідно враховувати, що ступінь заряду акумулятора не жорстко залежить від напруги. При швидкому розряді великими струмами допускається більш низьке кінцева напруга батарей (до 9,8 В), а якщо акумулятор розряджається малим струмом тривалий час, то він може бути розряджений на 100% навіть при напрузі на ньому понад 11,5 Ст.
ємність АБ знижується із зниженням температури. Більш детально ― в розділах щодо акумуляторам. Гелеві акумулятори менше втрачають ємність при зниженні температури, AGM і стартери зазвичай мають ємність в 2 рази нижче номінальної вже при 0°C і при подальшому зниженні температури їх корисна ємність різко падає.
строк служби АБ знижується при збільшенні температури навколишнього середовища вище 25 °C

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner